Salerno

16. června 2009 v 17:03 | Petra |  Plemena koní
Název plemene: Salerno
Původ: Itálie
Typ: teplokrevník
KVH: 160 - 170 cm
Barvy: hnědák, ryzák, vraník

Historie
Počátek plemene sahá do konce 18. století do italského hřebčína Persano. Křížili se zde neapolští, španělští a arabští koně, později se přidali i lipicáni. Figurovali zde 3 významní hřebci: Pluto, Conversano a Napoletano, kteří novému plemeni dali typické rysy. Začátkem 20. století se přikřížili angličtí plnokrevníci, kteří stavbu salerna zjemnili a vznikl tak výborný jezdecký kůň. I přes své vynikající vlastnosti a schopnosti salerno nepronikl do podvědomí lidí a jeho počet je velmi malý.

Povaha
Salerno je velmi ochotný, přátelský a laskavý kůň. Je učenlivý, dobře ovladatelný a má přirozené nadání k parkúrovému skákání.

Konstituce
Hlava je líbivá, krk je svalnatý a dobře posazený na plecích. Lopatky jsou skloněné, hrudník hluboký. Hřbet je delší, rovný, záď skloněná a silná. Končetiny jsou pevné, dobře osvalené s kvalitními kopyty.
Srst je hnědá, ryzá nebo černá, v kohoutku měří 160 - 170 cm.

Využití
Salerno je vynikající sportovní kůň, který v parkúrových soutěžích dosahuje výborných výsledků. Bohužel není ve světě příliš známé a využívané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje :* Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje :* | Web | 17. června 2009 v 16:41 | Reagovat

aha tak hlavně že ti už nic není...A co teď?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama