CPK Chrpa

10. února 2009 v 19:40 | Petra |  Psychologie koní
!!!!Pošlete dárcovskou SMS ve tvaru: DMS CPK na telefonní číslo: 87 777!!!!
CPK - CHRPA je nestátní, nezávislé a neziskové občanské sdružení, které vzniklo 1. října roku 2003 po mnoha letech zájmu jeho členů a přátel o jezdectví obecně, jezdecký sport, výchovu mladých koní a posléze o širokou oblast hiporehabilitace především z hlediska postavení koní v ní.

Na základě nesčetných konzultací, studia a příprav, jsme se rozhodli založit toto občanské sdružení, zabývající se výběrem a výchovou koní cíleně do oblasti hiporehabilitace, jehož úkolem, stručně řečeno, je povznést hipologickou problematiku na stejnou úroveň a vážnost, s jakou se prezentují otázky rehabilitace a terapie pacientů.

Základním cílem našeho sdružení je kromě výběru a výchovy koní především jejich následné poskytnutí zařízením zabývajícím se hiporehebilitací. Naším dalším cílem je poskytovat kompletní servis, jehož úkolem je zajistit hipoterapii zdravé a spokojené koně, shromažďovat a poskytovat informace o výcviku koní v praxi a následná publikace dosažených vědomostí a zkušeností. Tato činnost vyžaduje velice úzkou spolupráci s odbornou i neodbornou veřejností včetně pacientů.

Bez výjimky všechny subjekty zabývající se hiporehebilitací, se kterými jsme doposud o této problematice hovořili, velice uvítali vznik CPK- CHRPA a představitelé těchto zařízení osobně podpořili naši činnost. Přibližně 40% z nich projevilo konkrétní zájem o takto připravené koně již do dvou let a drtivá většina ze zbylých pak projevila o takto připravené koně zcela vážný zájem v horizontu pěti až osmi let.

Našim zcela konkrétním úkolem je tedy každoroční výběr převážně tříletých koní, jejich dvouletá obecná příprava zaměřená na jejich budoucí poslání a jeden rok trvající specifická příprava koně pro již vybraný subjekt zabývající se hiporehabilitací. Každoročně chceme mít na jaře k dispozici zpravidla šest cíleně vybraných a připravených převážně šestiletých koní, které poskytneme potřebným ústavům a zařízením.

Pro finanční zabezpečení tohoto úkolu v plném rozsahu je nutné nashromáždit ročně finanční prostředky ve výši cca 3,5 mil. Kč. Tyto prostředky chceme získat od generálního sponzora, hlavních sponzorů a dále pak od drobných sponzorů, veřejnou sbírkou, dotacemi nadací a státního sektoru.

Upřímně děkujeme vám všem, kteří náš projekt podporujete ať už jakýmkoli způsobem.

Ing. Tomáš Ditrt
ředitel CPK
Z níže uvedeného odkazu.
Na naší škole probíhal projekt, při kterém jsme mohli přispět na hipporehebilitaci. Prodávali jsme takové odznáčky s koněm, pohledy a záložka. Tento projekt byl úspěšný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * | Web | 13. února 2009 v 11:50 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama