Švýcarský teplokrevník

27. prosince 2008 v 16:52 | Petra |  Plemena koní
Název plemene: Švýcarský teplokrevník

Původ: Švýcarsko
Typ: teplokrevník
KVH: 155 - 165 cm
Barvy: bělouš, hnědák, ryzák, vraník
Historie
Je to velmi staré plemeno, které má své počátky v 10. století. Bylo vyšlechtěno benediktýnskými mnichy, kteří potřebovali všestranného koně pod sedlo o do zemědělství. Jeho předek byl pravděpodobně místní kůň plemene Schwyler. V 17. století se křížili s tureckými, italskými, španělskými a frískými koňmi. To se však ukázalo jako nevhodné a mniši se vrátili k původnímu koni. Později se zkusilo křížení s yorkshirskými kočárovými koňmi a anglonormany. To je ukázalo jako dobrý tak a pokračovalo se s francouzskými, irskými, anglickými a německými koňmi. Vzniklo tak ustálené a úspěšné plemeno.
Povaha
Švýcarský teplokrevník je laskavý, klidný, ochotný a učenlivý. Má přirozené nadání nejen pro parkúrové skákání, ale i pro drezúru.
Konstituce
Hlava je líbivá, krk delší a svalnatý. Lopatky jsou skloněné a hrudník hluboký. Hřbet je kratší, rovný a pevný, záď mírně skloněná s vysoko nasazeným ocasem- Končetiny jsou delší, dobře osvalené, suché s kvalitními kopyty.
Srst může být bílá, hnědá, ryzá nebo černá. V kohoutku měří průměrně 155 - 165 cm.
Využití
Švýcarský teplokrevník je všestranný sportovní kůň vhodný nejen na drezúru a parkúr, ale i na vozatajské soutěže. Je to i oblíbené rekreační plemeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Terka  (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * | Web | 28. prosince 2008 v 12:31 | Reagovat

jj to je v pohodě.. :)

2 Petra adminka Petra adminka | 29. prosince 2008 v 9:14 | Reagovat

omlouvám se že nejsou obrázky nesehnala jsem je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama