American Quater horse

26. října 2008 v 13:04 |  Plemena koní


American Quater horse

Pravděpodobně spojením anglických - ne plnokrevníků a indiánských koníků, odvozených od koní španělských, došlo ke vzniku plemene Quarter, do něhož teprve v pozdějších letech začal zasahovat i anglický plnokrevník. Zjednodušeně řečeno: dostihy Quarterů byly v Americe ohromně populární dvě stě let před tím, než byl anglický plnokrevník v r. 1873 vůbec uznán za plemeno.
Ačkoli dnes je Quarter oslavován jako všestranný kůň, byl na začátku své kariéry hlavně a pouze koněm dostihovým. Běhalo se tehdy především na čtvrt míle, což je nějakých 400 metrů. Právě anglický výraz pro čtvrtku - quarter - je tím slovíčkem, které dalo budoucímu plemeni název.
Jak se ale přistěhovalci vydávali dál na západ, musel si Quarter rozšířit svou kvalifikaci. Stal se mimo zdroje zábavy, také nepostradatelným pomocníkem v zemědělství. Práce na poli, jezdecký kůň pro celou rodinu, zápřah ve voze a o víkendech sem tam nějaký dostih - to už je slušná náplň pracovního týdne.
Vrchol slávy amerického Quartera přišel ovšem až po skončení občanské války Severu s Jihem, kdy ve Státech vznikly takzvané dobytčí stezky. Tam se zrodili kovbojové, honáci dobytka, a ke své práci si jako partnera vybrali právě Quartera. Koně s citem pro dobytek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra a Terka  (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * Petra a Terka (pirátky) - SBéčko - které tě mocinky lowuje : * | Web | 26. října 2008 v 17:57 | Reagovat

tjn...i pro kluky mají hezů věci...

2 Veverák Veverák | 2. listopadu 2008 v 21:44 | Reagovat

Hele víc obrázků díííkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

3 Veverák Veverák | 12. listopadu 2008 v 19:29 | Reagovat

To je namakanej kůň jo a jako jak si to představuješ mi jako vypnout komentáře u soutěže jako mám to nakopat PRDEL ???????????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama