Cirkusové kousky 2 díl

21. září 2008 v 15:29 |  Výcvyk koně

Koňský úsměv

Úsměv je vlastně flémování, které koně dělají, když se setkají s nějakou zvláštní vůní. Spočívá v tom, že kůň natáhne hlavu dopředu a ohrne horní pysk.Tento trik obvykle lidi hodně rozesměje a zejména malé děti milují pohled na smějícího se koně. Pokud chcete koně naučit úsměv, musíte najít něco, co způsobuje u vašeho koně ohrnutí pysku. Může to být například kousek cibule, páchnoucí sýr, alkohol, čpavek, citron apod., je třeba to vyzkoušet. Musí se ale jednat o neobvyklou nebo výraznou vůni. Držte koně za vodítko a stůjte přímo před ním. Poté mu dejte před nozdry zdroj silné vůně a řekněte "Úsměv!" (nebo jiný příkaz, který budete používat). Tato vůně by měla způsobit, že váš kůň ohrne pysk. Pokud se tak stane (ze začátku bude možná ohrnutí jen mírné), pochvalte ho a odměňte pamlskem. Několikrát zopakujte celý postup a nezapomínejte, že lekce by měla být krátká. Tento cvik můžete opakovat často, kdykoliv jdete do stáje, nebo do výběhu. V žádném případě ale koně neodměňujte, pokud tento kousek provedl, aniž jste ho požádali. Po několika lekcích by váš kůň měl reagovat jen na přilblížení vašich prstů k jeho tlamě a slovní příkaz. Existuje mnoho zábavných kousků, které může kůň dělat hubou - může držet a nosit věci, může kutálet nebo valit objekty, může uvolňovat uzly, pít nápoj z plastové láhve a mnoho dalších. Možnosti jsou nekonečné, záleží jen na vaší fantazii.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angelina Angelina | Web | 19. října 2008 v 19:50 | Reagovat

Se vší úctou, tohle je ubohej blog...Nemá žádnou návštěvnost, nemá žádnej design a vůbec nemá smysl...Navíc si přivlastňuješ většinu článků který nejsou tvoje, jen je kopíruješ což jsem zjistila i u tohohle článku. Neudáváš zdroje odkud čerpáš!!!

Doufám že se kvůli mému názoru nezblízníš nebo že mi nepůjdeš vynadat protože člověk se nemá bát vyjádřit svůj názor pokud je pravdivý.

P.S.

Nejlepší přítel člověka je odjakživa pes a ne kůň

2 DG DG | E-mail | 14. července 2010 v 2:07 | Reagovat

Buď tak hodná a odstraň články o cirkusových kouscích ze svého blogu. Ke kopírování jsem ti nedal žádný souhlas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama