Styl western

17. srpna 2008 v 13:19 |  Jezdecké styly

WESTERNOVÉ JEŽDĚNÍ

Nejtypičtější koně pro tento jezdecký styl jsou: american quarter horse, appaloosa a paint-horse.

Chody

Walk-znamená krok. Musí být čistý, pravidelný a klidný. Chceme li koně pobídnout ze zastavení, použijeme pobídku holeněmi.

Jog-znamená uvolněný a klidný klus, jezdec při něm nevysedává. Při přechodu do jogu přitiskneme holeně ke koni a rukou propustíme pohyb vpřed.

Trot-vyšší tempo klusu v terénu, vysedáváme. Pro přechod z jogu do trotu pobídneme holeněmi, dlaně posuneme mírně dopředu.

Lop-klidný krátký cval, pro přechod z trotu do lopu přiložíme vnější holeň ke koni.

WESTERNOVÁ DREZURA

Western pleasure-kůň pro tuto disciplínu má dávat najevo radost z pohybu. Jezdec musí předvést walk, jog a lope, na konci couvání s koněm.

Western horsemanship-zde se posuzuje jezdecká vyspělost jezdce. Dělí se na dvě úlohy: individuální a společnou úlohu. Jezdci musí absolvovat parkúr, sestaven tak, aby rozhodčí mohl posuzovat zdatnost jezdce. Jezdec musí absolvovat parkúr během 30 sekund, kerý se odehrává na kruzích a na přímkách-posuzuje se walk, jog a lope. Potom musí jezdec absolvovat společnou úlohu-jezdci předvádějí svého koně ve všech základních chodech.

Western riding-zkoužka obsahuje cviky jako např. cvalové přeskoky mezi sérií kuželů(westernovou drezuru a parkúr), jezdec musí svého koně předvést v základních chodech-walk, jog a lope.

Trail-při této zkoužce se parkúr skládá z různých druhů překážek, na které můžete narazit v přírodě. Jsou tři povinné překážky-otevření a zavření ohrady, couvání mezi kladinami, a jízda přes čtyři kladiny. Mohou být použity i jiné překážky ale pouze do 45 cm, nesmějí být nebezpečné.

Reining-jezdec musí prokázat dobré ovládání koně a jeho pohybů. Hodnotí se čistota, obratnost a klid koně, v každé úloze musí jezdec provést sliding stop, spin, roolback, přeskoky ve cvalu, přechody z pomalého do rychlého cvalu a zpět.

Hunterclas-zde se jezdí v anglickém loveckém stylu. Některé předepsané chody jsou:

-walk

-jog

-extended jog (prodloužený klus)

-canter (pracovní cval)

-back up (couvání)

-stand-still (zastavení)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama