Co je potřeba k vyhřebelcování

17. srpna 2008 v 13:11 |  Vybavení pro koně a jezdce

K hřebelcování potřebuješ spousta různých kartáčů a dalších pomůcek.Pořiď si na ně nějakou pěknou přenosnou skříňku nebo košík, abys je nepostrácel/a.Tady máš seznam pomůcek které budeš potřebovat:

KARTÁČ NA TĚLO:Oválný kartáč s krátkými štětinami, podložka je z kůže nebo ze dřeva, Na vrchu je látkové poutko kterým prostrčíš ruku, aby se ti kartáč držel líp.Používá se k hřebelcování srsti a vyčesání hřívy a ohonu.

RÝŽOVÝ KARTÁČ- Má dlouhé a tuhé štětiny, podložka je dřevěná nebo plastová.Používá se k odstraňování zaschlého bahna na nohou nebo v zimě k hřebelcování poníků s dlouhou srstí.

HŘBÍLKA-používají se tři typy:1. Kovové hřbílko- Železná kartáč s držákem.Používá se pouze k čištění kartáče na tělo, není určen pro poníka! 2.Gumové hřbílko-Na vrchu je úchyt na ruku.Používáse k odstraňování bahna a vyčesání vypadaných nebo uvolněných chlupů v poníkově srsti. 3.Plastové hřblíklko- Stejné použití jako gumové hřblílko. Obě hřbílka jsou velmi šikovná najaře, kdy poník líná a je třeba vyčesat chumáče uvolněné zimní srsti.

VODNÍ KARTÁČ-Má stejný tvar jako rýžový kartáč, má ale kratší a jemnější štěniny.Používá se navlhčený k vyčesání hřívy a ohonu

STÁJOVÁ UTĚRKA- Plátěná látka, která se používá úplně nakonec k vyleštění srsti.

KOPYTNÍ HÁČEK-Odstraňuje jím zaschlé bláto, malé kamínky a jiné nečistoty z kopyt.

HŘEBEN NA HŘÍVU- Kovový hřeben, kterým rozčesáváme hřívu před další úpravou.

HOUBY-Používáme vždycky dvě. Jednou čistíme koutky očí a nozdry, druhou čistáme místo pod ocasem.Ať má radči každá houba jinou barvu, aby sis je nespletl/a!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama